Politiet fikk melding om at alarmen gikk i Gucci-butikken i Nedre Slottsgate klokka 03 natt til tirsdag,
På stedet oppdaget politiet at noen hadde knust en rute og tatt seg inn i luksusforretningen.
Politiet jobber med å få oversikt over hva som er borte og å sikre spor på åstedet.
– Vi har ikke gått en total oversikt over hva som er borttatt, men det er snakk om større verdier i Gucci-produkter, skrev operasjonsleder Eirik Sannes i politiloggen litt over klokka 05.
Ingen er foreløpig pågrepet.
Rolex-klokker
Dette er andre gang på kort tid en luksusbutikk i Nedre Slottsgate blir utsatt for innbrudd.
Tidlig på morgenen torsdag 30. april brøt tyver seg inn i Urmaker Bjerke sine lokaler i samme gate.
Da ble anslått av klokker for 10 millioner kroner ble stjålet fra det som er én av fire offisielle Rolex-forhandlere i Norge.
Nedre Slottsgate er en av hovedstadens mest luksuriøse handlegater, med merkevarer som Prada, Dior og Louis Vuitton.
Innbrudd også i 2015
Gucci er et av verdens mest kjente og ettertraktede luksusmerker.
Motehuset ble grunnlagt av Guccio Gucci i Firenze i 1921, og produserer eksklusive klær, vesker, sko, smykker og tilbehør for både kvinner og menn.
Det var også innbrudd i Gucci-butikken i 2015.
Ifølge tiltalen, som kom året etter, rasket da tyver med seg rundt 50 vesker og andre varer for 837.000 kroner.
Publisert 19.05.2026, kl. 08.02 Oppdatert 19.05.2026, kl. 08.24











English (US)