Ikea-bamsen er nå utsolgt flere steder i verden – og selges for svimlende summer på nettsider som eBay.
Publisert 26.02.2026 18:22
Den lille apeungen «Punch» stjal hjertene til mennesker verden over da videoklipp av ham gikk viralt forrige uke.
Den sju måneder gamle makaken ble forlatt av moren sin og utstøtt av resten av apegjengen i Ichikawa City Zoo utenfor Tokyo i Japan.
Videoer av ham sammen med sin trofaste ledsager, en orangutang-bamse fra Ikea, har tatt internett med storm.
Men det viser seg at det ikke bare er Punch som har har blitt svært populær.
Utsolgt
Ikea-bamsen selges nå over en lav sko – spesielt i Japan, USA og Sør-Korea, skriver flere medier. Enkelte steder i verden er den til og med utsolgt.
Canada er ett av landene der bamsen er utsolgt. Det skriver Global News. Også i Australia er den utsolgt, ifølge News.com.au.
Punchs kosedyr er en del av Ikeas Djungelskog-serie, bestående av diverse barneleker.
Orangutang-kosedyret ble svaret da dyrepasserne måtte ta grep for å hindre Punchs ensomhet.
Videresalg for store summer
Orangutang-bamsen selges for 199 kroner i Norge. De internasjonale Ikea-prisene er tilsvarende.
Prisene for videresalg har imidlertid skutt i været de stedene bamsen er utsolgt.
Ifølge News.com.au selges bamsen for summer opp til 178 dollar, rundt 1200 norske kroner, på eBay.
De fleste av annonsene er fra 22. og 23. februar. Noen av annonsene ligger rundt 30–50 dollar, men de fleste er oppført for over 150 dollar, skriver de.
Global News rapporterer til og med om summer opp imot 300 canadiske dollar, over 2000 norske kroner.
Også det amerikanske magasinet TMZ har sett på eBay-annonsene. I USA selges kosedyret for så mye som 270 dollar, nesten 2600 kroner.
Her i Norge er det imidlertid enda mulighet til å kapre et eksemplar for originalprisen på Ikeas egne sider.










English (US)