Minst 22 mennesker ble drept i det russiske angrepet på Kyiv natt til tirsdag, ifølge ukrainske nødetater. Over 130 ble såret.
Publisert: 18.06.2025 07:35 | Oppdatert: 18.06.2025 07:57
I tillegg til hovedstaden Kyiv ble en rekke andre byer i Ukraina angrepet. Ifølge ukrainske myndigheter sendte over 440 droner og minst 32 missiler mot ulike mål i landet.
Tidligere har myndighetene oppgitt at 14 ble drept i Kyiv, men onsdag ble tallet oppjustert til 22. I tillegg ble minst 134 såret.
Både droner og raketter ble brukt i angrepet, som skal ha vart i nesten ni timer.
Angrepet var et av de verste mot Ukrainas hovedstad så langt i krigen, ifølge president Volodymyr Zelenskyj. Byen har rundt tre millioner innbyggere.
De fleste som mistet livet, befant seg i en leilighetsbygning som ble truffet og kollapset. 16 drepte er funnet i restene av bygget i bydelen Solomjansky.
Regjeringen i Russland hevder de rettet presise angrep mot «militær-industrielle» mål i Kyiv-regionen.