Flere av spillerne på USAs OL-vinnende herrelag i ishockey ber om unnskyldning for måten de reagerte på da president Donald Trump inviterte dem til Det hvite hus.
Begge lag ble i etterkant invitert til Det hvite hus for å møte Trump.
Etter herrelagets seier i finalen, ringte Trump dem mens de fortsatt var i garderoben søndag kveld.
– Jeg må fortelle dere at vi også må invitere kvinnelaget. Hvis ikke hadde jeg nok blitt stilt for riksrett, sa han til latter fra flere spillere.
Den kommentaren falt Hillary Knight, som er kaptein for USA, tungt for brystet. Hun mente den var unødvendig fra presidenten.
– Jeg synes det var en smakløs vits som dessverre har endt med å overskygge en stor del av suksessen, sier hun til ESPN.
Boston Bruins-keeper Jeremy Swayman har uttalt at laget nok burde reagert på en annen måte på kommentaren.
Han støttes av lagkamerat Charles McAvoy.
– Vi burde så klart ha reagert annerledes, men det skjedde raskt der i kampens hete. Dette er uansett ikke representativt for det vi mener om kvinnenes prestasjon, sa McAvoy.
Brady Tkachuks , som spiller for Ottawa Senators, mener at hele videoen som viser følelsene etter OL-gullet er KI-generert og falsk.
– Det er ikke min stemme. Det er ikke mine lepper som beveger seg. Slik ord ville aldri ha kommet ut av min munn, sa Brady Tkachuk.
(©NTB)












English (US)