Fem millioner kubikkmeter stein kan rase ned i dalen når som helst.
Innbyggerne i den sveitsiske landsbyen Blatten måtte evakuere i all hast mandag. Nå er turen kommet til kyrne, som flys ut med helikopter fra det truede området, melder Bluewin.
Situasjonen i Lötschental-dalen i Valais er fortsatt svært anspent. Ifølge en talsmann for den regionale kommandosentralen var det flere steinras i løpet av natten.
– Jeg kan ikke si at faren er over, sier Alban Brigger, ingeniør for naturkatastrofer i Øvre Valais.
Ekspertene frykter at opptil fem millioner kubikkmeter stein kan rase ned i dalen. Så langt har rundt 1,5 millioner kubikkmeter allerede løsnet.
– Vi hører konstant rumling, sa en talsmann til nyhetsbyrået Keystone-SDA.
Rundt 300 mennesker ble evakuert fra landsbyen mandag. Nå er også evakueringen av husdyr i gang, og den skulle etter planen være fullført innen tirsdag kveld.
– Vi lever i en dal som er formet av naturen, sier dalsrådets president Christian Rieder. – Lötschental vil overleve også denne hendelsen.