Franske myndigheter: Flere drept og såret i skyting i Nice

12 hours ago 2



Akkurat nå

Minst to mennesker er døde og tre er kritisk skadet i en skyteepisode i franske Nice, melder lokale myndigheter.

Nødetater i arbeid i bydelen Moulins i Nice etter skytingen mandag ettermiddag. Foto: FREDERIC DIDES / AFP

Statsadvokat Damien Martinelli bekrefter hendelsen overfor franske medier. Ingen er så langt pågrepet.

Ifølge franske BFMTV skal en bil med to personer i ha kjørt rundt i bydelen Moulins, sørvest i Nice, da den ene personen begynte å skyte. Opplysningene er ikke bekreftet av franske myndigheter.

På X skriver Nice-ordfører Eric Ciotti at det totalt er 11 skadde i hendelsen.

Den siste tiden har vært flere skytinger og voldshendelser i ulike bydeler, blant annet Moulins, som knytter seg til organisert kriminalitet. Ciotti knytter mandagens skyting til dette.

– Krigen mot narkotika kan ikke ende med nederlag for republikken vår, skriver han. Han skriver videre at han forventer en respons i form av flere politifolk i gatene, som «byen har manglet i årevis».

Foto: Skjermdump/X

Prefekten i regionen Alpes-Maritime, Laurent Hottiax, ber alle sivile om å holde seg unna området og ikke blande seg i den pågående politioperasjonen.

Nice er en populær turistby på den franske rivieraen. Byen har rundt 350.000 innbyggere. I Moulins bor det rundt 8000.

Read Entire Article