Mann (19) savnet i Kvinesdal:
Strømmen er fortsatt altfor sterk i elva i Kvinesdal. Søndag formiddag forsøker man å finne den antatt omkomne mannen med drone.
Publisert 28.06.2026 10:17 Sist oppdatert 39 minutter siden
Redningsaksjonen pågikk i flere timer lørdag, da nødetatene i 16.00-tiden rykket ut etter melding om at en ung mann på 19 år hadde gått under vann ved Kvitningen i Kvinesdal i Agder.
Fem timer inn i søket, opplyste politiet at aksjonen gikk over i en ny fase, og at de nå søker etter antatt omkommet. Arbeidet fortsatte på stedet til klokken 23.30 lørdag kveld.
Søndag formiddag er nødetatene igjen på plass ved elva, for å vurdere om de kan søke med dykkere og med droner.
– Grunnet sterk strøm i elva er det foreløpig vurdert som uforsvarlig å sende ned dykkere. Søk med undervannsdrone vil bli forsøkt, sier oppdragsleder Daniel Lio Henriksen.
– Situasjonen vil bli fortløpende vurdert utover dagen, sier han klokken 09.37.
Lørdag deltok også Sarqueen, luftambulanse, frivillige og elvereddere i søket. Også lørdag ble undervannsdronene tatt i bruk.
Det var meldt om høy vannføring og sterk strøm i jettegrytene. Det har derfor vært vanskelig å dykke på stedet.



English (US)