Oscar Bobb (22) mottar hyllest fra Pep Guardiola etter sesongåpningen.
Andreas Hopen, VG
Publisert: 18.08.2025 10:43
Lørdag startet Oscar Bobb sin første kamp for Manchester City siden Community Shield-finalen mot Manchester United i august for ett år siden. Nordmannen takket for tilliten med en målgivende pasning til 2–0-målet. På pressekonferansen etter 4–0-seieren over Wolverhampton ble nordmannen hyllet av sin sjef.
– Da jeg så ham i dag (lørdag) forsto jeg hvor mye vi savnet ham forrige sesong. Han er sterk, rask, disiplinert defensivt og en måltrussel, sa Pep Guardiola.
Bobb fikk sitt gjennombrudd i Manchester City for to sesonger siden da han endte opp med å spille 26 kamper for klubben i alle turneringer. Det sørget for at nordmannen forlenget sin City-avtale til sommeren 2029.
Forrige sesong fikk Bobb starte i Community Shield-finalen, men så pådro 22-åringen seg et brudd i beinet på trening som holdt ham ute av spill store deler av sesongen.
– Hvor lenge siden er det han spilte 90 minutter på dette nivået? Det er i alle fall ett år siden. Jeg håper bare at han holder seg frisk. Det er det eneste jeg ber om, fortsatte Guardiola.
Blir Oscar Bobb en City-suksess denne sesongen?
Ja, han kommer til å dominere for City!
Nei, dette var et blaff.
Jeg aner ikke!
Bobb var tilbake for Manchester City i april og fikk tre innhopp i Premier League på tampen av sesongen. Under sommerens VM for klubblag fikk Bobb to innhopp og ett av dem endte med scoring mot Al Ain: