Helsevesenet om 764: – Vi har ikke hørt om dette før

18 hours ago 3



I en sadistisk nettsekt blir norske barn tvunget til å skade seg selv og i verste fall ta sitt eget liv. Men psykologene som skal hjelpe disse barna, har liten eller ingen kunnskap om det som skjer.

Publisert: 26.04.2026 20:56

Aftenposten avdekket nylig hvordan flere norske barn de siste månedene er blitt dratt inn i den sadistiske nettsekten 764.

I dette miljøet blir jenter helt ned i 10-årsalderen manipulert til å sende fra seg seksualiserte bilder. Bildene blir brukt som pressmiddel. Jentene blir tvunget til å kutte tall og bokstaver inn i sin egen hud. Bak truslene står det som regel tenåringsgutter fra hele verden. De er herskere i nettsekten. Det er deres brukernavn jentene blir presset til å skjære inn i sin egen hud.

Les hele saken med abonnement

Read Entire Article