Høie får bryte videre i EM etter tap – Jørgensen tapte i rekvalifisering

1 day ago 3



22. april 2026 kl. 18:24

Liam Rosenior ferdig som Chelsea-manager

Chelsea kvitter seg med nok en manager. Liam Rosenior (41) får ikke fortsette etter lagets formkollaps.

Det melder klubben onsdag på sitt nettsted.

Engelskmannen har slitt med å overbevise på Stamford Bridge etter at han erstattet Enzo Maresca tidlig i januar. Særlig de svake resultatene siden midten av mars fikk fansen til å vende seg mot ham.

Rosenior skrev under en avtale fram til sommeren 2032, men allerede nå er det slutt.

Han tok over et Chelsea-lag som var utenfor topp fem i Premier League, men hadde kun noen få poeng opp til Champions League-plassene. En kriserekke på fem tap med målscoren 0–11 gjør at London-klubben risikerer å gå glipp av lukrativt europacupspill neste sesong.

Nylig ble Chelsea knust 8–2 sammenlagt av Paris Saint-Germain i mesterligaens åttedelsfinale.

Rosenior ble hentet hjem til England fra franske Strasbourg, som tilhører samme eiergruppe som kontrollerer Chelsea. Han har også bak seg halvannet år i Hull på nivå til engelsk fotball.

Som spiller var Rosenior i klubber som Fulham, Reading, Ipswich, Hull og Brighton. (NTB)

Liam Rosenior

Foto: AFP
Read Entire Article