Napolis midtstopperkjempe Alessandro Buongiorno (25) har trukket seg fra Italias tropp.
Andreas Hopen, VG
Publisert: 01.06.2025 13:34
Søndag forlot Alessandro Buongiorno det italienske lagets treningsleir, skriver den anerkjente italienske journalisten Gianluca Di Marzio.
Etter fjorårets EM har Buongiorno spilt seks av Italias åtte landskamper. Også Tottenham-keeper Guglielmo Vicario har måtte trekke seg fra landslagstroppen.
Han har slitt med skader på tampen av sesongen, og har ikke spilt siden Napoli møtte Torino 27. april. I serieavslutningen var 25-åringen tilbake på benken for de italienske mesterne.
Fiorentina-spiller Luca Ranieri er hentet inn som erstatter.
Arsenal-spiller Riccardo Calafiori har slitt med skader store deler av våren, og er ikke med i troppen. Juventus-spiller Federico Gatti er med, men har også slitt med spilletid grunnet skader.
Alessandro Bastoni og Francesco Acerbi (Inter) og Giovanni Di Lorenzo (Napoli) blir trolig midtstopperne mot Norge.
I tillegg er Federico Gatti (Juventus), Matteo Gabbia (AC Milan), Diego Coppola (Hellas Verona) og Luca Ranieri (Fiorentina) med som midtstopperalternativ i den italienske troppen.
Også Norge har hatt utfordringer i de bakre rekkene. Kristoffer Ajer måtte ta grep etter manglende spilletid i Brentford på slutten av sesongen.