På fredag kommer statsråd Nygård for å åpne en kort men viktig veistrekning i Lyngdal, som er en del av den nye firefelts E39 mellom Kristiansand og Stavanger. Det er også avtalt et møte mellom politisk ledelse i Agder og Statsråden angående urimelige høye bomsatser senere i juni. Der skal jeg også delta, men møtet er blitt utsatt fra departementet flere ganger noe som kan bety at de vil innfri lavere bomsatser nå. Hvorfor skal han ellers dra til Agder å åpne en vei som Frp har sørget for at blir bygd?
Besøket og åpningen av veien ble avklart med kort varsel, og først flere dager etter veien er åpen så kommer han.
Statsråden har over lang tid blitt utfordret av lokale og fylkeskommunale politikere på å redusere bomsatsene.
Jeg har derfor høye forventninger til hans besøk og åpning på fredag. Det er nok ikke kun snorklipping og en standardisert tale han vil servere. Jeg har både forventning og et klart håp om at han vil offentliggjøre at det blir bevilget midler under Stortingets behandling av revidert statsbudsjett til å redusere bomsatsene.
Vi kan ikke forvente noe mindre enn en ekstra bevilgning. Arbeiderpartiet har både mulighet, tilgjengelige midler og en valgkamp å vinne.
Hvis det ikke kommer noen lovnader på fredag, så vil det være passivt.
Etter at Nordea Markets offentliggjorde sine synspunkt på at regjeringen forsøkte å krisemaksimere norsk økonomi som følge av konflikt og Trump, så har det kyniske spillet på å skape frykt i befolkningen fra Arbeiderpartiet mistet noe oppdrift. Monopolet som Arbeiderpartiet tror de har på stabilitet og trygg styring i en handelskrig eller konflikt vil etter hvert reduseres i styrke. Nå begynner det å bli krampaktig og påfallende at det eneste argumentet de har mot Frp er at vi vil reforhandle EØS-avtalen for å ivareta norske interesser og arbeidsplasser bedre enn dem. Derfor vil en overraskelse om reduserte bomsatser på fredag være mer aktuelt enn tidligere.
Kampen om å få to mandater og vinne valget i Vest-Agder tilspisser seg, og jeg forventer faktisk at Nygård leverer. Alt annet vil være en skuffelse.
Hvis han ikke leverer så skader han næringslivet på Agder, reduserer trafikksikkerheten og rammer vanlige folk hardt økonomisk.
Det var Frp som sikret at det ble bygget en ny E39, nå må vi forvente at Arbeiderpartiet også bidrar. Slik at ikke agurktiden blir brukt av strategene i Arbeiderpartiet til å skape frykt i befolkningen.
Agder har blitt behandlet elendig av Arbeiderparti-regjeringen denne perioden, nå har dere muligheten til å gjøre noe positivt for oss. Det forventer jeg at dere gjør. Bompengene ødelegger privatøkonomien til folk og næringsliv.
Arbeiderpartiet har et ansvar nå, og det er ingen unnskyldning for å ikke redusere bomsatsene.
Norgespris ble innført på noen timer, så tidsmessig så er det en smal sak å halvere bomsatsene.
Hvis Nygård ikke leverer nå, blir det interessant med direkte forhandlinger med han. Hva skal han da si til sitt forsvar, og hva skal stortingskandidatene til Arbeiderpartiet si?
Hvis Arbeiderpartiet vinner valget, så blir det aldri billigere bompenger senere i høst. Det er nå eller aldri. Arbeiderpartiet bryr seg ikke om Sørlandet, kun de tre siste månedene før et valg.
Med vennlig hilsen
Steinar Bergstøl Andersen,
leder for Agder Frp