Migrantsenteret har blitt hyllet av Donald Trump og slaktet av kritikere. Nå skal planene ha mislyktes.
Det omstridte interneringssenteret Alligator Alcatraz ventes stenger dørene denne sommeren, ifølge kilder til CNN og The New York Times.
Ifølge avisen skal ansatte i senteret ha fått beskjed om at de innsatte vil bli flyttet innen begynnelsen av juni.
Så skal migrantsenteret demonteres i de påfølgende ukene.
USAs president hadde store planer for Alligator Alcatraz. Trump mente sentret ville hjelpe USA langt på vei med å få kontroll på ulovlige innvandrere i USA.
Migrantsenteret har fått kallenavnet «Alligator Alcatraz» på grunn av sin avsidesliggende plassering i Everglades, et enormt subtropisk våtmarksområde som kryr av alligatorer, krokodiller og pytonslanger.
Det er bygget for å huse inntil 3000 migranter mens de venter på deportasjon som en del av president Donald Trumps strategi for massedeportasjon.
Forholdene i senteret har ført til stor kritikk fra menneskerettsgrupper. Også miljøgrupper er kritiske.
Prosjektet har over lang tid blitt motarbeidet.
I august nektet en føderal dommer Trump-administrasjonen å sende nye migranter til interneringssenteret og beordret stenging av store deler av anlegget.







![This Could Have Ended BADLY | Iceland Westfjords [Ep. 21] – Royal Enfield Himalayan Motorcycle](https://i.ytimg.com/vi/7Qcrqrd4kmo/mqdefault.jpg)


English (US)