Mann meldt savnet – etterforskes som drap

4 hours ago 2



I november ble en svensk mann meldt savnet av nærstående.

Noen måneder senere, i slutten av mars, fikk politiet i Innlandet informasjon som tydet på at den savnede kunne ha vært i Norge. De startet å etterforske saken.

Nå tyder etterforskningen på at mannens siste livstegn er i Norge og i Kongsvingerregionen.

Så langt norsk politi kjenner til, har ingen hatt kontakt med fornærmede siden sent på høsten i fjor.

Ei kvinne i politiuniform og hvit dress går i skogen. Hun har delvis på seg munnbind.

Politiet har gjort flere undersøkelser ved to adresser i Kongsvinger. De har ikke funnet den savnede mannen.

Foto: Roar Andre Berntsen / NRK

Politiet har gjort flere undersøkelser, men ikke funnet den savnede mannen.

– Kriminaltekniske funn, sammenholdt med manglende livstegn fra fornærmede i lengre tid, gjør at politiet mener fornærmede mest sannsynlig er drept, sier politiinspektør Henning Klauseie.

To menn pågrepet

To menn ble pågrepet tirsdag 29. april og siktet for grov frihetsberøvelse eller medvirkning til dette.

De ble varetektsfengslet i fire uker med brev- og besøksforbud.

Siktelsene er nå endret til drap eller medvirkning til drap.

en gruppe mennesker iført hvite laboratoriefrakker og hansker

Over flere dager gjorde politiet omfattende undersøkelser ved en eiendom i Kongsvinger.

Foto: Roar Andre Berntsen / NRK

Politiet startet samme dag omfattende undersøkelser ved et hus i Kongsvinger. De har også gjort kriminaltekniske undersøkelser ved en annen adresse i regionen.

Politiet utelukker ikke flere pågripelser.

Publisert 19.05.2025, kl. 11.37 Oppdatert 19.05.2025, kl. 11.59

Read Entire Article