Politisjef i Minneapolis, Brian O’Hara, opplyser til Minnesota Star Tribune at en mann er skutt og drept etter en ny skyteepisode under en føderal immigrasjonsoperasjon (ICE) i byen.
– Vi arbeider med å bekrefte ytterligere detaljer. Vi ber publikum om å bevare roen og unngå området, skriver myndighetene i Minneapolis på X.
Ifølge uttalelser fra to tjenestemenn i det amerikanske innenriksdepartementet (DHS) til CBS News, var personen som ble skutt, bevæpnet med et skytevåpen.
Politiet bruker tåregass mot demonstranter ved åstedet etter skytingen.
Foto: ROBERTO SCHMIDT / AFP / NTBPolitisjef i Minneapolis, Brian O’Hara, opplyser til Minnesota Star Tribune at en mann er skutt og drept etter en ny skyteepisode under en føderal immigrasjonsoperasjon (ICE) i byen.
Foto: Abbie Parr / AP / NTBGuvernøren i Minnesota Tim Walz (D) krever at presidenten avslutter operasjonen og tar ut «dem tusenvis av voldelige, uerfarne offiserene» fra delstaten nå.
Foto: STEPHEN MATUREN / AFP / NTBFoto: STEPHEN MATUREN / AFP / NTB
– Minnesota har fått nok
Trump-administrasjonen har utplassert flere tusen ICE-betjenter til Minnesota, og antallet i Minneapolis overstiger nå byens ordinære politistyrker.
Guvernøren i Minnesota Tim Walz (D) krever at presidenten avslutter operasjonen og tar ut «dem tusenvis av voldelige, uerfarne offiserene» fra delstaten nå.
– Minnesota har fått nok. Dette er sjokkerende, skriver han på X.
Fredag var det både streik og demonstrasjoner i Minneapolis i protest mot ICE og politivold.
Selv om gradestokken hadde krøpet ned til 29 minusgrader, opplyste arrangørene at det var 50.000 mennesker som demonstrerte i Minneapolis fredag.
Publisert 24.01.2026, kl. 17.13 Oppdatert 24.01.2026, kl. 17.59







English (US)