Ny Kitolano klar for LSK

2 hours ago 2



2. mars 2026 kl. 18:52

Lillestrøm har hentet venstrebacken John Kitolano (26) på en kontrakt ut sesongen. Han blir dermed lagkamerat med broren Eric Kitolano.

Kitolano var uten klubb etter at kontrakten hans med Aalesund gikk ut etter fjorårets sesong. Han kommer dermed vederlagsfritt til LSK.

– Jeg er utrolig stolt over å signere for Lillestrøm. Det er en stor og historisk klubb, så jeg er veldig glad for å få denne muligheten, sier Kitolano til klubbens nettsted.

Han har allerede trent og spilt med laget på treningsleir i Marbella. Foruten Aalesund har Kitolano tidligere spilt for Odd, Molde og Wolverhampton, og han står med 93 kamper i Eliteserien.

LSK vant 1. divisjon i fjor og skal spille i Eliteserien i 2026. Første kamp spilles borte mot nevnte AaFK 15. mars.

– Jeg ser veldig fram til å spille foran Kanarifansen. Jeg har sett på mange kamper da jeg har sett på broren min, Eric. De lager liv og stemning på tribunen som gir motivasjon på banen, sier John Kitolano. (NTB)

En fotballspiller i oransje drakt står på en fotballbane og gestikulerer med hånden. I den andre hånden holder han en fotball. I bakgrunnen er det flere boligblokker og lysmaster som belyser området. Skyene er grå og gir en dyster stemning til scenen. (Bildebeskrivelsen er laget av en KI-tjeneste)

Foto: Thomas Fure / NTB
Read Entire Article