Nye eksplosjoner i Sverige

3 hours ago 3



En mann er pågrepet etter en eksplosjon i en leilighet i Malmö natt til tirsdag. Også i Norrköping ble et boligområde rammet av en eksplosjon.

Oppdatert tirsdag 19. august kl. 03:45

– Vi mottok et stort antall samtaler ved 1-tiden. Det viste seg at noe var blitt kastet inn gjennom et vindu i en leilighet, og at gjenstanden deretter eksploderte, sier Joakim Björkkvist i Syd politidistrikt.

Det er ikke meldt om personskader.

– Jeg tror at beboerne kom hjem etter at dette skjedde, og at ingen var i leiligheten, men det er fortsatt uklart, sier han.

Senere ble en mann i 20-årene pågrepet, mistenkt for drapsforsøk. Det er ukjent hva som har eksplodert og hvor store ødeleggelsene er.

Teknikere og en bombegruppe fra politiet var natt til tirsdag på vei til stedet.

– Vinduet er ødelagt, men jeg vet ikke hvor ille det er inne i leiligheten. Vi behøvde ikke å evakuere noen, sier Björkkvist.

Litt tidligere på natten, klokken 0.46, fikk politiet melding om en eksplosjon i et boligområde i Norrköping.

– Vi mottok et stort antall samtaler om smell, og da vi kom til stedet, var det skader fra en eksplosjon på en bygning, sier pressetalskvinne Angelica Forsberg i Öst politidistrikt.

Området ble avsperret. Ved 1.30-tiden var ingen pågrepet.

Read Entire Article