Oppdatert onsdag 3. juni kl. 06:27
- En 63 år gammel mann som sendte et brev til prinsesse Ingrid Alexandra i Sydney der han «ba om vennskap», ble natt til onsdag ilagt besøksforbud mot prinsessen i to år. Mannen sier selv at brevet ikke var truende, men like etter rettsmøtet ble han pågrepet etter et sammenstøt med en fotograf.
- Prinsesse Ingrid Alexandra er nå på vei hjem fra Sydney og studiene i Australia. Årsaken er at moren, kronprinsesse Mette-Marit, har blitt dårligere av lungesykdommen. Prinsessen lander etter planen onsdag morgen.
- Landslaget landet i natt i USA og sjekket inn på sitt luksuriøse VM-hotell i North Carolina. Ståle Solbakken var fornøyd med reisen, mens en sliten Erling Haaland ikke snakket med pressen.
- En mann i 50-årene omkom i en arbeidsulykke på Kyrksæterøra i Trøndelag tirsdag kveld. Mannen ble erklært død på stedet, og politiet har startet etterforskning av saken.
- Luftvernet i Kuwait ble aktivert natt til onsdag etter et drone- og rakettangrep. Flyalarmen gikk også i Bahrain, og USA sier Iran skjøt raketter mot begge landene. Irans Revolusjonsgarde hevder angrepet var et svar på at USA angrep et kommunikasjonstårn.
- Nikkei-indeksen i Tokyo satte ny rekord onsdag da den passerte 68.000 poeng for første gang. Oppgangen kom etter at også børsene i New York nådde rekordhøyder dagen før. Samtidig falt børsene i Kina og Hongkong.

4 hours ago
5







English (US)