USA og flere latinamerikanske land har varslet at de vil bistå Venezuela med humanitær hjelp og redningspersonell.
Mexico: President Claudia Sheinbaum sier at Venezuelanske myndigheter har bedt om spesialiserte rednings- og helsepersonell fra Mexico.
Den dominikanske republikk: President Luis Abinader sier landet sender ut militære team, spesialisert i søk og redning.
El Salvador: President Nayib Bukele skrev på X torsdag morgen at 300 redningsmenn og ambulansepersonell var klare til å dra.
Ecuador: President Daniel Noboa sa at han har sørget for umiddelbar levering av humanitær hjelp til Venezuela, til tross for anstrengte forhold mellom de to landene.
Brasil: President Luiz Inácio Lula da Silva sa at han har instruert utenriksdepartementet til å vurdere hvordan landet kan hjelpe Venezuela.
Bolivia: President Rodrigo Paz sa at landet var klar til å gi all nødvendig hjelp.
Qatar: Venezuelas fungerende president Delcy Rodríguez sier at Qatar har sendt redningsmannskaper som er ventet i Venezuela fredag.
Også Spania, Chile, Argentina og Panama har tilbudt seg å sende nødhjelp.

12 hours ago
1



English (US)