Serieleiar Tromsø med uavgjort mot sisteplassen – Viking pustar dei i nakken

2 days ago 3



3. mai 2026 kl. 18:25

Barcelona vann måldrama – skal spele meisterligafinale i Oslo

Barcelona skal spele finale i Meisterligaen etter at dei vann 4–2 (5–3 samanlagt) over Bayern München søndag.

Det stod 1–1 før det siste og avgjerande oppgjeret i semifinalen. Barcelona spelte føre ein fullsett stadion og skåra det første målet i kampen.

– Dette er ein draum, sa Lianne Sanderson på Disney +.

Den tidlegare engelske landslagsspelaren snakka om den målgjevande pasninga Caroline Graham Hansen serverte til Salma Paralluelo.

Men det tok ikkje lang tid før laga var like langt att, då Linda Dallmann skåra for Bayern München.

Alexia Putellas sende heimelaget i leiinga, før både Ewa Pajor og Putellas auka for Barcelona.

Bayern München tente eit lite håp då Pernille Harder reduserte i det 71. minutt. Ho skapte ny spenning då ho sette ballen i mål att i det 89. minutt, men målet blei annullert.

Barcelona skal spele finale i Meisterligaen etter at dei vann 5–3 samanlagt. I finalen møter dei franske Lyon. Finalen blir spelt på Ullevaal stadion i Oslo laurdag 23. mai.

I finalen møter Barcelona-spelarane Graham Hansen og Martine Fenger dei norske stjernene Ingrid Syrstad Engen og Ada Hegerberg, som spelar for Lyon.

En gruppe fotballspillere feirer sammen på en bane. Publikum ser på fra tribunen, mange med flagg. Det er en banner med "amazon" i bakgrunnen. (Bildebeskrivelsen er laget av en KI-tjeneste)

Foto: Albert Gea / REUTERS,NTB
Read Entire Article