Sørlandet sykehus står igjen med en aktuell søker etter utlysningen av to kirurgstillinger ved sykehuset i Flekkefjord.
Det var opprinnelig sju søkere til stillingene.
Generell kirurgi i Flekkefjord har vært midlertidig stengt siden 2022 og sykehuset har jobbet med å ansatte kirurger for å kunne reetablere akuttkirurgi og traume ved sykehuset.
Sju har blitt til en
Fire kandidater ble invitert til en digital samtale og avklaring, og en av disse trakk sin søknad av personlige hensyn, går det frem av sakspapirene til styremøtet 26. mars.
Sykehuset gjennomførte digitale samtaler med de tre gjenstående søkerne og vurderte deretter å ha fysiske intervjuer med to av disse.
– I løpet av prosessen ble det avklart at det ikke var hensiktsmessig å gå videre med intervju av den ene kandidaten, skriver sykehusdirektør Nina Mevold i sin redegjørelse til styret.
Dermed står sykehuset igjen med en aktuell søker til de utlyste kirurgstillingene ved sykehuset i Flekkefjord.











English (US)