Tenåring døde i israelsk fengsel

1 month ago 8



En 17 år gammel gutt fra Vestbredden døde i Megiddo-fengselet i Israel, ifølge en interesseorganisasjon for palestinske fanger. Omstendighetene er ukjente.

17-åringen fra den okkuperte Vestbredden døde i dette fengselet i Israel. Foto: Ariel Schalit / AP / NTB

Publisert: 24.03.2025 10:33

«Walid Khaled Abdullah Ahmad (17), en mindreårig fange fra byen Silwad øst for Ramallah, har dødd i Megiddo-fengselet i Israel», heter det i en uttalelse fra The Palestinian Prisoners Club.

Organisasjonen sier tenåringen er den 63. palestineren som har dødd i israelske fengsler siden krigsutbruddet i Gaza i oktober 2023. Hvordan han døde er ikke kjent.

Nyhetsbyrået AFP har ikke vært i stand til å få dødstallet bekreftet fra israelske fengselsmyndigheter.

Read Entire Article