I år har Aftenbladets jury smakt på 21 forskjellige pinnekjøtt. To av dem får terningkast 6.
Publisert: Publisert:
For mindre enn 20 minutter siden
– Dette er sau som har hatt det bra. Jeg tar gjerne dette til julaften, sa Sven Erik Renaa, mannen bak restauranten Re-Naa med tre stjerner i Michelinguiden da han fikk smake det ene kjøttet som endte opp med terningkast 6 i årets pinnekjøtt-test.
Andre produkter er de ikke like begeistret for.
– Det ser ut som spareribs, bemerket Elisabeth Kress fra restauranten K2 i Stavanger med én Michelin-stjerne.
Billig 6-er
I årets test smakte juryen seg gjennom hele 21 forskjellige pinnekjøtt, og summa summarum endte de opp med å gi to terningkast 6 og tre terningkast 5.
Vi kan røpe at en av testvinnerne er en såkalt billigvariant, og den andre har kjøtt fra Jæren.
– Dette var en positiv test. Det var ikke mye som var veldig dårlig i år. Nivået var høyere enn da jeg var med for to år siden, oppsummerer Renaa.
– Jeg er enig. Karaktermessig var dette også bedre enn i fjor, mener Aftenbladets restaurantanmelder Arild I. Olsson, som er fast inventar i juryen.
Dette er juryen
Sven Erik Renaa
Driver restauranten Re-Naa med tre stjerner i Michelinguiden.
Elisabeth Kress
Driver restauranten K2 i Stavanger med én stjerne i Michelinguiden.
Ola Magne Noren
Fagansvarlig kantiner i Toma. Tidligere hoveddommer i Rogalandscup.
Arild I. Olsson
Restaurantanmelder i Aftenbladet
Les hele saken med abonnement

2 hours ago
1











English (US)