Tidligere Lillestrøm-trener ferdig i Manchester United: – Lei meg

1 day ago 11



Andreas Georgson (43) er ikke lenger en del av Manchester Uniteds trenerapparat.

Andreas Georgson er ferdig i Manchester United. Foto: Marius Simensen / NTB

Det bekrefter klubben på sine nettsider.

– Denne perioden i karrieren min er nå over, ettersom jeg forlater Carrington for å finne en ny utfordring et annet sted. Selv om jeg er spent på mulighetene som ligger foran meg, er jeg lei meg for å måtte forlate så mange flotte kolleger og venner, sier Georgson.

Georgson ble i fjor sommer hentet fra LSK for å pønske ut Uniteds dødballer, men allerede i desember mistet svensken oppgaven til Carlos Fernandes.

Han fikk likevel fortsette som en del av Uniteds trenerapparat.

– Det har vært en fantastisk opplevelse å være førstelagstrener i Manchester United, og jeg vil alltid være stolt av min tilknytning til en så flott fotballklubb, sier Georgson.

United er ferdig med en forferdelig sesong, hvor de endte på 15.-plass i Premier League og tapte europaligafinalen for Tottenham.

Georgson ble hentet til Manchester United under Erik ten Hags ledelse, men nederlenderen fikk i slutten av oktober sparken. Inn kom Amorim fra Sporting Lisboa.

Svensken ledet Lillestrøm mellom desember 2023 og juli 2024.

Publisert: fredag 30. mai 2025 kl. 18:12 Oppdatert: Akkurat nå

Read Entire Article