Tirsdag 9. juni: Dette skjedde i natt

22 hours ago 6



 Ross D. Franklin / AP / NTB Foto: Ross D. Franklin / AP / NTB
Oppdatert tirsdag 9. juni kl. 06:11
  • En stor flystreik ble avverget i siste liten natt til tirsdag. Over 300 bakkemannskaper var klare til å legge ned arbeidet, men partene kom til enighet i meklingen. Avtalen gir blant annet medlemmene økt kjøpekraft.
  • Russland innrømmer at de har problemer med drivstofforsyningen i flere regioner. Dette skyldes ukrainske angrep mot landets energisektor, ifølge landets energidepartement. Myndighetene har nå etablert en arbeidsgruppe for å stabilisere tilgangen på drivstoff.
  • En mann i slutten av 20-årene ble knivstukket utendørs i Rjukan sentrum mandag kveld. Mannen er bevisst og sendt til sykehus, mens politiet leter etter en ukjent gjerningsperson. Både hendelsesforløp og motiv er foreløpig ukjent.
  • Norges landslagslege Ola Sand sier han er forberedt på det verste før fotball-VM, og har alltid med seg hjertestarter på benken. Han forteller at han har erfaring med å håndtere hjertestans mange ganger, og til og med reddet sin egen mor. Temaet er aktuelt etter Christian Eriksens nylige kollaps og de krevende forholdene som venter i mesterskapet.
  • Oslo tingrett har bestemt at Marius Borg Høiby skal løslates fra varetekt, men påtalemyndigheten har anket avgjørelsen. Retten mener fortsatt fengsling er uforholdsmessig inngripende på grunn av kronprinsesse Mette-Marits alvorlige sykdom. Høiby blir sittende i varetekt til lagmannsretten har behandlet anken.
  • Donald Trump var til stede på NBA-finalen i New York, der han ble møtt med buing fra publikum. De store sikkerhetstiltakene rundt presidentbesøket førte til at en planlagt folkefest for supporterne utenfor arenaen ble avlyst. ESPN-profil Stephen A. Smith kritiserte besøket og kalte det «egoistisk».
  • Skilpadden Glenn (50) er på rømmen etter å ha forsvunnet fra hagen sin i Solør. Ifølge eieren er Glenn lynrask og «løper som en ninja», og familien er nå bekymret for farer som trafikk og robotgressklippere. Glenn har rømt en gang tidligere, og pådro seg da lungebetennelse.
Publisert: 09.06.26 kl. 06:11Oppdatert: 09.06.26 kl. 06:11
Read Entire Article