To ran på én time – samme person sto bak

1 month ago 34



Politiet i Bergen rykket ut på to ransalarmer på én time lørdag kveld. En og samme mann er pågrepet og siktet for begge ranene.

Publisert 08.03.2025 20:39 Sist oppdatert 3 minutter siden

Like før klokken 20 lørdag rykket politiet ut etter melding om ran av en bensinstasjon i Åsane i Bergen.

Politiet bevæpnet seg og satte i gang søk i området.

Ikke lenge etter fikk politiet kontroll på én person, som de mener står bak ranet.

– Vi har pågrepet en mann i slutten av 30-årene, i nærheten av bensinstasjonen. Han er nå på vei inn til politihuset i Bergen, sier operasjonsleder Bjarte Rebnord. 

Truet betjeningen

I følge politiet skal mannen ha truet den ansatte på bensinstasjonen med en gjenstand.

– Det ble ikke truet med skytevåpen, men en gjenstand. Hvilken gjenstand det er snakk om, ønsker vi ikke å gå ut med på grunn av etterforskningen, sier operasjonslederen. 

Rebnord sier at raneren skal ha truet til seg noe fra den ansatte, men at de ennå ikke har oversikt over hva og hvor mye.

På grunn av etterforskningen ønsker ikke operasjonsleder å gå ut med hvilken gjenstand det er snakk om. 

To tette 

En time før ranet i Åsane rykket politiet ut til Bergen sentrum, etter melding om ransforsøk av en Narvesen-kiosk. 

– Vi var i søk etter gjerningspersonen etter ransforsøket av kiosken, da vi fikk melding om ranet i Åsane, sier Rebnord. 

Ingen skal ha blitt fysisk skadet i ransforsøket. 

– Også her skal ha blitt truet med gjenstand, sier operasjonsleder. 

Rebnord sier at de ser ranet og ransforsøket i sammenheng. 

– Beskrivelsen og modusen er lik. Vi har derfor mistanke om at det er samme person som står bak både ranet og ransforsøket, sier Rebnord til TV 2. 

Politiet går nå gjennom overvåkningsvideoer, for å finne ut om mistanken deres stemmer. Samt at de snakker med ansatte som ble utsatt for ranet. 

Klokken 20.30 opplyser politiet at de, via overvåkningsbilder, har fått bekreftet at det dreier seg om samme gjerningsperson på ranet i sentrum og i Åsane. 

Politiet holder fortsatt på med undersøkelser på ransstedet og ivaretar den ansatte.

Read Entire Article