Tog står fast i tunnel utenfor Drammen

5 hours ago 5



Et tog fra Skien fullt med passasjer sto fast i rundt en time i tunnelen rett før Drammen stasjon. Begge kjører nå, opplyser Vy til VG.

  Anne Mette Storvik / Bane NorDrammenstunnelen mellom Drammen og Kobbervikdalen åpnet i september i år. Foto:  Anne Mette Storvik / Bane Nor
Oppdatert torsdag 27. november kl. 09:59

– Det er en teknisk feil på toget som har stått i rundt en time, sier Vys pressevakt Kaja Rynning Moen til VG klokken 0945. Like etter melder hun på sms at togsettene er delt.

– Begge kjører til Drammen og videre mot Oslo derfra, skriver hun.,

Hun forteller at de har undersøkt toget en god stund.

– Status nå er at vi får en lokfører fra toget bak og så lurer de på om de skal kjøre hvert sitt togsett i hver ende. Det ser ut til å være en teknisk feil som gjør at settene ikke snakker sammen, sier Moen.

Toget kom fra Skien i retning Drammen.

– Det har fått stans i tunnelen utenfor stasjonen. Vi har ikke passasjerantall, men går ut fra at det er veldig fullt, sier Moen.

Drammenstunnelen mellom Drammen og Kobbervikdalen er helt ny og åpnet nå i høst.

Tips oss illustrasjon

Har du tips?

Send oss informasjon, bilder eller video.

Read Entire Article