Trippeldrapet i Uppsala: Tre av de pågrepne løslates

4 hours ago 5



Tre av de seks som er pågrepet etter trippeldrappet i Uppsala, løslates, oppgir svensk påtalemyndighet. Én person forbli i varetekt.

 Magnus Lejhall/TT / TT Nyhetsbyrån / NTBPolitiet har sperret av frisørsalongen der tre personer ble funnet drept. Foto: Magnus Lejhall/TT / TT Nyhetsbyrån / NTB
Søndag 4. mai kl. 13:22

Tirsdag ble tre personer funnet skutt og drept i Uppsala.

De tre var mellom 15 og 20 år og ble funnet drept inne i en frisørsalong ved Vaksala Torg i Uppsala sentrum. To av dem gikk på skoler i byen.

De tre som slippes fri, var mistenkt for medvirkning til trippeldrapet.

– Den personen som i dag blir varetektsfengslet for de tre drapene, er mannen i 20-alderen som ble pågrepet, mistenkt for drap torsdag, sier statsadvokat Andreas Nyberg i en pressemelding.

– Samtidig har jeg besluttet å oppheve fengslingen av de tre mennene som har vært mistenkt for medvirkning og løslate disse, sier han videre.

To andre ble pågrepet lørdag. Disse er mistenkt for medvirkning til drapene.

 Fredrik Persson/TT / TT Nyhetsbyrån / NTBMange har lagt ned blomster og lys, dagen etter drapene. Foto: Fredrik Persson/TT / TT Nyhetsbyrån / NTB
Publisert: 04.05.25 kl. 13:12Oppdatert: 04.05.25 kl. 13:22

Slå på mørk modus i artikler

Read Entire Article