Trøbbel i togtrafikken i Oslo - nå går togene igjen

3 hours ago 1



Færre spor og strømproblemer førte til problemer i ettermiddagstrafikken for togene i Oslo.

Oppdatert mandag 13. oktober kl. 14:57

– Alle kunder som skal inn og ut av Oslo Sentralstasjon må sjekke appen om toget går og om det er forsinkelser, sier pressevakt Siv Egger Westin i Vy til VG mandag ettermiddag.

Litt over kl 1430 skal problemene være løst og Vy melder at Oslo S er åpen for trafikk igjen. Togene kjører, men det kan ta tid før alt er i rute igjen.

Samtidig jobbes det på Hovedbanen mellom Oslo S og Lillestrøm. Dette påvirker bare lokaltoget L1, hvor det er buss for tog frem til onsdag 15. oktober kl 0145.

Dagens problemer i togtrafikken er ikke meldt på Bane Nor sine sider. Tidligere i oktober kunne VG fortelle om Bane Nor sin nye strategi for å «redusere støy» ved å slutte å dele trafikkmeldinger på egne nettsider.

Les også: Bane Nors nye hysj-plan

Tips oss illustrasjon

Har du tips til oss?

Send oss informasjon, bilder eller video

Publisert: 13.10.25 kl. 14:04Oppdatert: 13.10.25 kl. 14:57
Read Entire Article