TV-profilen var påvirket av alkohol og kokain da han ble stoppet. I Oslo tingrett ga han uforbeholden tilståelse.
Publisert 03.02.2026 11:30 Sist oppdatert 26 minutter siden
I romjulen ble TV-profilen stoppet da han kjørte bil nord for Oslo.
Da det ble tatt prøver av mannen, viste den at han var påvirket av alkohol og kokain, som tilsvarte en promille på 1,36.
VG omtalte dommen først.
Tilståelsesdom
TV-profilen ga en uforbeholden tilståelse da saken gikk for Oslo tingrett denne uken. Saken ble derfor avgjort ved en tilståelsesdom, som betyr at rettssaken er forenklet sammenlignet med en vanlig rettssak.
At TV-profilen tilsto, ble vurdert som formildende av retten.
Samtidig anså retten det som skjerpende at kjøringen foregikk over en «relativt lang kjørestrekning», og at det var snakk om høy promille.
Må kjøre opp på nytt
Oslo tingrett dømte mannen til ubetinget fengsel i 21 dager og en bot på 120.000 kroner. Påtalemyndigheten ba om en bot på 140.000 kroner.
Mannen mister også førerkortet i to år, og må deretter gjennomføre ny oppkjøring for å få det tilbake igjen.
Mannens forsvarer Ellen Tvedten Jorem sier at han godtar dommen.
– Min klient er svært lei seg for det han har gjort, og tar det hele og fulle ansvaret for sine handlinger. Han har derfor gitt en uforbeholden tilståelse ovenfor retten, og aksepterer den straffen han er ilagt, sier Jorem til TV 2.






English (US)