Et C-130 Hercules-fly har vært utsatt for en ulykke, ifølge forsvarsdepartementet i Colombia. Ifølge militæret skal rundt 80 soldater ha vært om bord.
Publisert: 23.03.2026 17:02 | Oppdatert: 23.03.2026 17:44
Ifølge Colombias forsvarsminister Pedro Sánchez krasjet flyet da det var i ferd med å lette. Så langt er det ikke oppgitt noe tall på døde og skadede.
– Militære team er allerede på stedet. Antallet ofre og årsakene til styrten er imidlertid ennå ikke bekreftet, skriver Sanchez i sosiale medier.
– Dette er en dypt smertefull hendelse for landet. Måtte våre bønner gi en viss trøst, fortsetter han.
Ulykken skjedde i Puerto Leguizamo, nær grensen til Ecuador. Den statlige kringkasteren RCN har vist bilder av et ødelagt fly i flammer i en skogslysning.
C-130 er et militært transportfly som finnes i en rekke varianter, og kan vanligvis frakte rundt 100 soldater. Det er også i bruk i det norske forsvaret.

12 hours ago
2





English (US)