Verstappen slått av «B-laget»

1 month ago 39



Verdensmester Max Verstappen (27) hadde bare syvende beste tid på den andre treningen før Formel 1-starten i Australia søndag.

  • Ole Kristian Strøm, VG

    Ole Kristian Strøm, VG

Publisert: 14.03.2025 12:18

Red Bull-føreren ble slått av begge førerne i Red Bulls «B-lag», søsterteamet RB, der Yuki Tsunoda ble nummer fire og debutanten Isack Hadjar nummer seks.

Charles Leclerc i Ferrari var best foran de to McLaren-førerne med Oscar Piastri foran Lando Norris.

Den mektige Red Bull-rådgiveren Helmut Marko er likevel ikke bekymret på vegne av Verstappen, men innrømmer likevel at kvalifiseringen kan bli vanskelig:

– Det beste vi kan oppnå er rad to.

BEKYMRET? Max Verstappen på fredagens trening. Foto: Heath McKinley / AP / NTB

Det vil si tredje og fjerde beste startposisjon.

På spørsmål fra journalister om Verstappen heller burde ha satt seg i en RB-bil, svarer Marko ifølge GPblog:

– Nei. Vi bøf bare fjerne litt drivstoff og sette opp styrken, svarer han - og antyder dermed at søsterteamet kjørte med mindre drivstoff og derfor hadde en liten fordel der, og at Red Bull foreløpig ikke har kjørt med full effekt på motoren.

Max Verstappen har vunnet VM de fire siste årene, men Red Bull-teamet ble slått ganske klart av både McLaren og Ferrari i konstruktørmesterskapet i 2024.

– Vi kan ikke matche McLaren. Jeg antar at vi ligger to-tre tideler bak per runde. Så blir det jevnt bak McLaren mellom oss, Ferrari og Mercedes, tror Marko.

Syv ganger verdensmester Lewis Hamilton i Ferrari var nummer fem på trening to fredag.

– Jeg er absolutt ikke i tvil om at Lewis kommer til å prestere - og at det kommer til å skje snart, sier Ferrari-sjef Fred Vasseur ifølge motorsport.com.

40 år gamle Hamilton overrasket med å skifte til Ferrari før denne sesongen - etter å ha kjørt for McLaren-Mercedes og deretter Mercedes helt siden debuten i 2007.

Lørdag kl. 06.00 er det kvalifisering og søndag kl. 05.00 løp i Australia. Du ser alt på Viaplay.

Read Entire Article