Agder Arbeiderpartiet vil fortsatt ha tre sykehus på Sørlandet.
Ordfører i Vennesla Nils Olav Larsen ønsker en debatt om ett sykehus på Agder, og mener man må våge å diskutere nye løsninger.
Helsetilsynet fastslo i en nylig rapport at ledelsen ved Sørlandet sykehus driver uforsvarlig.
Rapporten kommer etter flere dødsfall og alvorlige pasientskader ved gastroavdelingen på sykehuset i Arendal.
Agder Arbeiderparti vedtok i helga at Sørlandet sykehus skal bestå av tre lokasjoner; Flekkefjord, Arendal og Kristiansand.
– Jeg tror ikke debatten om ett sykehus på Sørlandet er det vi trenger nå. Vi må rekruttere flere fagfolk som kan sikre den kompetansen som trengs, for at pasienter skal kunne møte en god helsetjeneste på Sørlandet, sier Kai Steffen Østensen.
– Min jobb og politikernes jobb er å sikre rammene som gjør at våre dyktige fagfolk, som vi er stolt over, får levert god helsetjeneste hvor pasientsikkerheten alltid ligger til grunn, legger han til.






English (US)