Xabi Alonso forlater Bayer Leverkusen

9 hours ago 5



9. mai 2025 kl. 11:25

Salah med knusende seier – kåret til årets spiller av fotballjournalister

Liverpools Mohamed Salah (32) er ikke overraskende kåret til årets spiller i Premier League av de britiske fotballjournalistene.

Egypteren har hatt en strålende sesong for de engelske seriemesterne. Han er soleklar toppscorer i ligaen med sine 28 scoringer, og han topper også listen over spillerne med flest assists med sine 18.

Salah får prisen for tredje gang. Han vant den også i 2018 og 2022.

Egypteren er den eneste ved siden av Arsenals Thierry Henry til å vinne prisen tre ganger, og han vant med flest stemmer foran lagkamerat Virgil van Dijk og Newcastles Alexander Isak.

Salah fikk over 90 prosent av stemmene, og ingen har noen gang vunnet så overlegent.

Arsenals Alessia Russo ble kåret til årets beste spiller blant kvinnene i superligaen. Hun vant med flest stemmer foran Manchester Citys Khadija Shaw og lagvenninnen Mariona Caldentey. (NTB)

Mohamed Salah tar selfie foran Liverpool-supporterne på The Kop

Foto: Jon Super / AP / NTB
Read Entire Article