Partene skal jobbe med punkter fra Genève-møtet, opplyser presidenten.
Ukrainas president Volodymyr Zelenskyj sier at ukrainske og amerikanske representanter skal møtes senere denne uken for å fortsette arbeidet med fred og sikkerhet.
– Teamet vårt vil møte amerikanske representanter allerede denne uken – mot slutten av uken – for å fortsette arbeidet med å konkretisere punktene fra Genève-resultatene, slik at de kan danne grunnlaget for veien mot fred og sikkerhetsgarantier, sier Zelensky.r.
Presidenten sier at det vil være et møte mellom delegasjoner, og at den ukrainske delegasjonen vil være godt forberedt.
Zelenskyj understreker at både forsvar på frontlinjen og diplomatisk arbeid er like viktig nå.
– Nå er både forsvaret av posisjonene våre, motstanden vår ved fronten og samarbeidet med partnerne for å styrke de diplomatiske posisjonene våre like viktig, sier han.
Presidenten sier at Ukraine holder kontakt med amerikanske myndigheter og europeiske venner. Han informerer også partnere i andre deler av verden og takker dem for støtten til Ukrainas suverenitet.
Samtidig jobber landet for å sikre tilstrekkelig forsvarsstøtte, ifølge Zelenskyj.
Har du tips?
Send oss informasjon, bilder eller video.

3 hours ago
2











English (US)