Et steinkast unna rekordboligen til Katharina Andresen selger nå den pensjonerte alpinisten sin eiendom.
Publisert:
Oppdatert nå nettopp
Kjetil André Aamodts eiendom på Bygdøy er lagt ut på Finn.no, til en prisantydning på 65 millioner kroner.
Aamodts bolig ligger i ytterste rekke på Bygdøy, med adresse Admiral Børresens vei 6F.
Blant naboene finner man blant annet Øystein Stray Spetalen, Egil Stenshagen og ikke minst boligen som Ferd-arving Katharina Andresen betalte 585 millioner kroner for i november 2023.
DN omtalte saken først.
Boligen er på 322 kvadratmeter, og tomten er på 3,85 mål.
Admiral Børresens vei har tidligere blitt omtalt som Norges gullgate, som har en samlet formue på 10 milliarder.
Les på E24+
Helsearbeider satser på utbytter: – Nå tjener jeg mer på det enn på jobben
Aamodt, tidenes mestvinnende alpinist, med tyve mesterskapsmedaljer, fortalte i desember i fjor om nabolager til E24.
– Generelt er det mest vanlige folk, som står opp om mårran, og kjører barna på skolen, sa Aamodt til E24.
Aamodt bor vegg i vegg med snowboardlegenden Terje Haakonsen. I fjor høst meldte DN at begge vurderte å selge boligene sine, som har steget kraftig i verdi.
Aamodt ga 13 millioner kroner for én av boenhetene i Admiral Børresens vei tilbake i 2004, og kjøpte en annen en for 17 millioner kroner i 2011. Håkonsen ga 10,2 millioner kroner for sin bolig, som ligger vegg i vegg, tilbake i 2003.
Eiendomsmegler Nils Nordvik sa til avisen at han mente idrettsprofilene ville kunne få en solid gevinst for boligene dersom de skulle selges under ett.
– Den burde i hvert fall ligge på over 200 millioner kroner. Ligger du første rekke ved sjøen, bør det i hvert fall være det, sa Nordvik til DN.
Les også
Andresen kan måtte fjerne Bygdøy-bryggen: – Dukket opp nye opplysninger
Les også