Luka Modric kjøper seg inn i tidligere Premier League-klubb

4 weeks ago 16


 Manu Fernandez / AP / NTBReal Madrid-profil Luka Modric blir medeier i Swansea. Foto: Manu Fernandez / AP / NTB

Real Madrids midtbaneveteran Luka Modric går inn som minoritetseier i den walisiske klubben Swansea.

Tirsdag 15. april kl. 07:46

Kortversjonen

  • Lukas Modric går inn som minoritetseier i Swansea.
  • Swansea offentliggjorde ikke investeringsbeløpet, men verdsetter Modrics erfaring.
  • Modric har vært i Real Madrid i 13 sesonger og vunnet seks mesterligatrofeer.
  • Swansea er i Championship og ligger på 12. plass med fire kamper igjen.

Det offentliggjorde Swansea på egne nettsider mandag.

Swansea avslører ikke hvor mye kroaten investerer i klubben, men uttrykker begeistring over muligheten til å bruke kunnskapen hans til å hjelpe klubben.

– Dette er en spennende mulighet. Swansea har en sterk identitet, en utrolig fanskare og en ambisjon om å konkurrere på det høyeste nivået, sier Modric.

39-åringen har spilt de siste 13 sesongene i Real Madrid og hjulpet den spanske hovedstadsklubben til blant annet seks mesterligatrofeer.

– Gjennom å spille på det høyeste nivået, tror jeg at jeg kan dele mine erfaringer med klubben, fortsetter Modric.

Swansea rykket i 2011 opp til Premier League for første gang i klubbens historie, før de vant Ligacupen i 2012/13 med kulthelt Michu på topp.

 Martin Rickett / Pa Photos / NTBFoto: Martin Rickett / Pa Photos / NTB

De rykket ned igjen til Championship våren 2018 og har vært der siden.

Modric føyer seg inn i rekken av Real Madrid-stjerner som investerer i fotballklubber. Kylian Mbappé er medeier i franske Caen, mens Vinicius Junior er en del av eierskapet i portugisiske FC Alverca.

Swansea ligger på 12.-plass i Championship med 54 poeng. Det gjenstår fire kamper av sesongen.

Publisert: 15.04.25 kl. 07:46Oppdatert: 15.04.25 kl. 07:46

Slå på mørk modus i artikler

Read Entire Article