Ødegaard hyller ukjent hjelper: – Han er strålende

3 hours ago 1


Skader har ødelagt store deler av Martin Ødegaards sesong. Etter Premier League-tittelen var løftet, trakk han fram en ukjent hjelper fra støtteapparatet.

 Skjermdump @odegaard.98 på InstagramMartin Ødegaard delte dette bildet på Instagrams historiefunksjon etter å ha løftet Premier League-trofeet. Til høyre er fysioterapeut Takahiro Yamamoto. Foto: Skjermdump @odegaard.98 på Instagram
Rapporterer fra Budapest Oppdatert fredag 29. mai kl. 18:36
  • Skader har preget Martin Ødegaards sesong, men Arsenal vant Premier League.
  • Lørdag er det Champions League-finale mot PSG.
  • Ødegaard roser fysioterapeut Takahiro Yamamoto, som har hjulpet ham gjennom rehabilitering.
  • Ødegaard har også fotball-VM å se frem mot.

– Han har vært avgjørende for meg, så klart. Jeg har gjort mye behandling med ham. Han er strålende, sier Ødegaard.

VG får et spørsmål med Arsenal-kapteinen på pressekonferansen før Champions League-finalen mot Paris-Saint Germain lørdag i Budapest.

Hvem vinner Champions League-finalen?

aParis Saint-GermainbArsenalcUsikker

Bildet av ham og Arsenals fysioterapeut Takahiro Yamamoto ble delt på nordmannens Instagram-story etter bøtteløftet søndag.

Over fysioen hadde Ødegaard satt inn en krone- og hjerteemoji.

– Jeg må si at hele støtteapparatet og alle som jobber for klubben gjør en utrolig jobb. De gjør alt for laget og klubben. De er kanskje ikke i rampelyset hele tiden, men det de gjør i kulissene er viktig, sier Ødegaard.

– Vi er en utrolig gruppe folk. Vi er som en familie, vi vil det beste for hverandre, og det gjelder de i støtteapparatet. Jeg er så takknemlig.

Yamamoto har vært en del av Arsenals støtteapparat en årrekke. Han har også vært tilknyttet Sveits og England på landslagsnivå.

Denne sesongen har han og Ødegaard trolig fått god tid til å bli bedre kjent.

Arsenal-kapteinen har tilbrakt store deler av årets sesong på «sykestuen».

– Det har ikke vært lett å være ute med skader. Det har vært mye, som har vært veldig frustrerende. Men hva kan du gjøre? Du må forsøke å tilpasse deg og gjøre det beste ut av det - å finen andre måter å hjelpe laget, sier Ødegaard til VG.

Martin Ødegaard

  • Født: 17. desember 1998 – 27 år.
  • Sivil status: Gift med Helene Spilling Ødegaard, de har et barn.
  • Klubb: Arsenal
  • Posisjon: Offensiv midtbanespiller / indreløper

LANDSLAGET:
67 A-landskamper og 4 mål for Norge.

KLUBBKARRIERE:
Strømsgodset, Real Madrid, Heerenveen, Vitesse, Real Sociedad og Arsenal.

REKORDER:
• Yngste målscorer i Eliteserien: 15 år og 150 dager
• Yngste spiller på Norges A-landslag: 15 år og 253 dager
• Yngste spiller i en EM-kvalifiseringskamp: 15 år og 300 dager
• Yngste spiller for Real Madrid i La Liga: 16 år og 157 dager

MERITTER / UTMERKELSER:
• Arsenal-kaptein siden 2022
• Norges landslagskaptein siden 2021
• Kåret til Arsenals årets spiller i 2022/23 og 2023/24
• Tatt ut på årets lag i Premier League i 2022/23 og 2023/24
*Vant Premier League 2025/26

I oktober ble han satt ut av spill med en leddbåndsskade i kneet.

Selv etter han var tilbake i spill i januar, fikk han et par tilbakefall i kneet.

 GEPA pictures/ Avni Retkoceri / BildbyrånMartin Ødegaard dagen før Champions League-finalen. Foto: GEPA pictures/ Avni Retkoceri / Bildbyrån

Legger man til en mindre skulderskade og en annen smell, har han mistet 25 Arsenal-kamper og hele Norges innspurt i VM-kvalifiseringen denne sesongen.

– Det har ikke vært lett for meg denne sesongen. Det har vært mange skader og det har vært frustrerende for meg. Men hva kan du gjøre? Du må tilpasse deg og hjelpe det du kan utenfor banen, sier Ødegaard.

Nå, derimot, er Ødegaard ifølge Ståle Solbakken «hundre prosent skadefri».

De har allerede løftet Premier League-tittelen denne sesongen.

Lørdag venter Champions League-finalen mot Paris Saint-Germain klokken 18.00 lørdag her i Budapest.

Så setter han kursen via en parade i London til VM i USA, Canada og Mexico – som Norges kaptein.

Read Entire Article