Rosenborg tilbake på vinnersporet etter Broholm-show mot Bryne

4 hours ago 4


 Ole Martin Wold / NTBMÅLTYV: Marius Broholm ga RBK en tidlig ledelse mot Bryne. Foto: Ole Martin Wold / NTB

Etter uavgjort hjemme mot Kristiansund i midtuken slo Rosenborg kraftig tilbake mot Bryne. I sentrum sto Marius Broholm.

Søndag 4. mai kl. 21:10

Sverre Nypan er på leppene til de fleste om dagen, men en annen unggutt som fortsetter å vise seg frem i RBK-trøya er Marius Broholm.

Ikke lenger enn ni minutter tok det før han førte trønderne i ledelsen mot Bryne.

Et lavt og knallhardt innlegg fra Adrian Pereira gikk rett på foten til 20-åringen som klinket ballen i kassa.

I andre omgang luktet han mål igjen, og var på rett sted til rett tid da han økte ledelsen til 2–0, i en periode hvor Bryne hadde vært det beste laget.

Scoringen gjør Broholm til RBKs toppscorer og poengkonge etter seks kamper denne sesongen. Tre mål og en assist står han med så langt.

Igjen ble han avgjørende da han på elegant vis lobbet ballen over Bryne-forsvaret til Noah Holm, som kunne sende kulen til Ulrik Yttergård Jenssen som sto for RBKs tredje for kvelden.

– Sverre Nypan er snart i en annen liga, men Marius Broholm må det også være enormt med interesse for, lød det fra TV 2 kommentator Jesper Mathisen.

 Ole Martin Wold / NTBBALLSIKKER: Broholm har syv fullførte driblinger i Eliteserien denne sesongen. Mest av alle i Eliteserien har Emil Ceide med sine 13 fullførte driblinger. Foto: Ole Martin Wold / NTB

Selv om Rosenborg til slutt vant 3–0 var ikke Bryne ufarlige.

Like etter pause, på stillingen 1–0, var Jacob Steffensen svært nær å utligne.

Han fikk satt foten frem på et innlegg, men til jærbuenes fortvilelse traff ballen tverrliggeren i stedet for nettet.

 Ole Martin Wold / NTBNÆRE PÅ: Steffensen vare ikke langt unna å sette et skikkelig kremmerhus. Foto: Ole Martin Wold / NTB

Med dagens seier går Rosenborg opp til en tredjeplass i Eliteserien. 14 poeng har de, ett mindre enn Brann på tabelltopp.

Bryne står kun med én seier på fem kamper så langt denne sesongen, og ligger nest sist på tabellen med tre poeng.

Read Entire Article