Sabrina Carpenter (26) letter på sløret om det kontroversielle platecoveret på sitt ferskeste album.
- Sabrina Carpenter tar opp kontroversene rundt albumcoveret til «Man’s Best Friend».
- Det originale omslaget ble anklaget for å være kvinneundertrykkende.
Reaksjonene uteble ikke da den amerikanske artisten i juni viste frem omslaget på «Man’s Best Friend».
Der poserte hun på knærne iført sort minikjole, mens en mann i dress lugget henne i håret.
Mange hyllet bildet, mens andre uttrykte stor misnøye, fordi de mente det fremsto kvinneundertrykkende.
Samfunnsdebattant : – Utrolig tonedøvt
Noen uker senere – før albumslippet – tok popstjernen grep og serverte et nytt cover, som hun spøkefullt hevdet var «godkjent av Gud».
Nå har Variety tatt «en alvorsprat» med Carpenter, der hun utdyper hensikten med det opprinnelige omslaget.
– Det handlet om hvordan folk prøver å kontrollere kvinner, forklarer 26-åringen og legger til:
– Og det handlet om hvordan jeg selv følte meg følelsesmessig dratt rundt av forholdene jeg hadde, og om hvor mye makt man er villig til å gi dem.
Carpenter erkjenner at kritikerne hadde noen gode poenger, men understreker at det aldri var hennes intensjon å gi et kvinneundertrykkende budskap.
– Coveret betydde én ting for meg og 100 ting for andre.
Superstjernen forteller også at hun som ung jente så opp til kvinner som sang om sex.
– Jeg tenkte alltid at når jeg blir voksen, skal jeg omfavne min egen seksualitet mer. Men jeg vet fortsatt ikke helt hva det innebærer.
«Espresso»-sangeren presiserer at hun setter grenser for seg selv.
– Folk tror at jeg er med på hvs som helst, men nei. Jeg lever bare livet mitt, og dere ser på. Hvis dere ikke liker det, er det ikke for dere.
aKultbUpassendecBryr meg ikke

1 day ago
2







English (US)