Etter at Lufthansas fly er oppgradert kan du reise rundt i verden på en «trone».
Publisert: Publisert:
Nå nettopp
Kortversjonen
- Lufthansa investerer 2,5 milliarder euro i nytt Allegris-design for å oppgradere flykabinene.
- Det nye designet inkluderer 14 setekategorier og er den største fornyelsen noensinne.
- Business class får setealternativer som «trone»-sete med personlig klimaanlegg og garderobe.
- Endringen har skapt forvirring og forsinkelser.
Oppsummeringen er laget av AI-verktøyet ChatGPT og kvalitetssikret av E24s journalister
Det tyske flyselskapet skal bruke 2,5 milliarder euro (ca. 28,4 milliarder norske kroner) på sitt nye Allegris-design.
En del av fornyelsesplanen innebærer blant annet å introdusere hele 14 ulike setekategorier på langdistanseflyene, skriver Bloomberg.
Les på E24+
Eksperter: Slik blir boligmarkedet fremover
Eget klimaanlegg og garderobe
Oppgraderingen har vært varslet siden 2017, og representerer den største fornyelsen av Lufthansas kabiner noensinne.
Målet med redesignet er å tilby «maksimal individualitet og eksklusivitet», i tråd med en økende trend der reisende i større grad ønsker å tilpasse omgivelsene sine, ifølge nyhetsbyrået.
På «business class» vil det bli mulig å booke syv forskjellige setetyper, inkludert et sentralt «trone»-sete. Seter i denne kategorien vil også få dører og personlige garderober, i tillegg til et eget klimaanlegg som kan styres via et nettbrett.
Se flere bilder i karusellen under:
1 av 4Foto: MICHAELA STACHE / AFP / NTB
Har skapt forvirring
I alt er det fem hovedkategorier å velge mellom (se faktaboks), med to underkategorier. I tillegg har fire av hovedkategorienefire av hovedkategorienealle utenom standardsetet mulighet for en ekstra oppgradering.
De mange ulike setetypene har allerede skapt forvirring, ifølge Bloomberg. Det har også gjort at arbeidet er blitt forsinket.
Fra 30. mars vil imidlertid de nye setene være tilgjengelige på ruter fra München til Shanghai, Chicago og San Francisco. Deretter skal de rulles ut på ruter til Bangalore, Mumbai, Beijing, New York og Cape Town.
10 prosent av Lufthansas fly vil først få nye seter i 2028, på grunn av de omtalte forsinkelsene.