Advarer: Flere ulykker på glatte veier på Østlandet

2 hours ago 2



Akkurat nå

Natt til fredag har det kommet nysnø på store deler av Østlandet. Nå advarer Vegtrafikksentralen.

Brøytebilene hadde ikke vært ute da Aftenpostens journalist skulle på jobb i dag. Foto: Anine Hallgren
  • Wasim Riaz

Snøen som falt i natt gir bilistene noen utfordinger på morgenkvisten. Flere ulykker er meldt på østlandet, og Vegtrafikketaten ber bilister kjøre rolig.

– Sammenlignet med en vanlig fredag, er det mindre trafikk enn vanlig, men det begynner å ta seg opp nå, sier trafikkoperatør Jeanette Andresen ved Vegtrafikksentralen Øst.

Hun overvåker trafikken på det sentrale østlandet.

– Det gjelder å avpasse farten etter forholdene fordi det kan være glatt på enkelte steder. Vi oppfordrer folk til å beregne ekstra reisetid og holde avstand til forankjørende, sier Andresen rett før klokken 07.

For det har skjedd noen ulykker i morgentimene.

Ved 06-tiden fredag rykket nødetatene til riksvei 22 i Indre Østfold etter melding om trafikkulykke.

Her har en bil sklidd av veien og ligger på siden i en hage. Fører er alene i bilen, og kommer seg ikke ut, men er ikke skadet.

Omtrent samtidig rykket politiet til E18 ved Sande i Holmestrand etter melding om påkjørsel bakfra.

Det er ikke meldt om personskader. Bilene har kommet seg ut av veien. Det er nysnø på veien, skriver politiet.

Rett før klokken 07 ble det meldt om en bil som hadde snurret og havnet i autovernet på E18 nordgående på Farrisbrua ved Larvik.

Her er kun en bil og fører involvert og politiet melder at fører er uskadet.

Veitrafikksentralen har sperret E18 nordgående fra Sky-krysset og frem til Farriseidet. Bilberger er på stedet.

Read Entire Article