Styret i Miljøstiftelsen Bellona skal i morgen kveld avgjøre stiftelsens skjebne. Fortsatt mangler 4 millioner kroner.
Mandag denne uken ble det kjent at Bellona må skaffe til veie 8 millioner kroner innen en uke for å unngå konkurs. Miljøorganisasjonen opprettet en spleis for å samle inn penger.
Siden har det ifølge organisasjonen blitt samlet inn knappe 4 millioner kroner fra over 4000 givere. Miljøstiftelsen er bare halvveis til målet dagen før fristen går.
– Engasjementet er stort, og vi ser at givere fortsatt kommer til. Jeg tror vi kan komme i mål. Vi jobber for fullt gjennom det siste døgnet, og har ikke tenkt å gi oss før klokka slår, sier daglig leder Sveinung Rotevatn i Bellona i en pressemelding.
Innsamlingen på Spleis viser rundt 2,7 millioner innsamlet. I tillegg er det ifølge Bellona lovet 784.000 kroner fra andre bedrifter. Det utgjør en total på rundt 3,5 millioner kroner.
Publisert: 07.06.26 kl. 12:07Oppdatert: 07.06.26 kl. 12:16
2 weeks ago
5






English (US)