Bjørgen har gitt beskjed om fremtiden

3 hours ago 1



Marit Bjørgen (45) har signalisert at hun ønsker å fortsette som landslagstrener.

Skidronning Marit Bjørgen. Foto: Richard Sagen
  • Ole K. Sagbakken

    Ole K. Sagbakken

Publisert: 20.11.2025 20:55 | Oppdatert: 20.11.2025 21:54

BEITOSTØLEN: Skidronningen er inne i sitt andre år som del av teamet rundt kvinnelandslaget.

Kontrakten går ut etter denne sesongen.

Overfor Adresseavisen bekrefter Bjørgen at hun har gitt skiledelsen beskjed om at hun er positiv til å fortsette.

– Jeg har formidlet til Per Elias (Kalfoss, landslagssjef) at jeg er motivert. Samtidig er det viktigste for meg at jeg får ja på hjemmebane, og at utøverne synes det fungerer.

– Men du vil fortsette?

– Ja. Jeg føler at jeg er på rett sted, og jeg trives. Men jeg må som sagt ta en runde med dem hjemme, svarer hun.

Marit Bjørgen møtte Adresseavisen og annen presse på Beitostølen torsdag. Foto: Richard Sagen

Følger opp i Oslo

Bjørgen er av Norges mestvinnende idrettsutøvere gjennom tidene, og har de siste to årene vært assistenttrener på kvinnelandslaget.

Her har Bjørgen hatt et stort ansvar overfor utøverne med base i Oslo, og stillingen er i dag 50 prosent.

En av årsakene til at den ikke er 100 prosent, handler om at Bjørgen ikke ønsker så stor reisebelastning - nettopp på grunn av familien.

Les også

– Jeg måtte ta tak i kostholdet

To sønner

Bjørgen og samboer Fred Børre Lundberg har to sønner, - på ti og seks år.

I tillegg til trenerjobben er Bjørgen foredragsholder og har verv i idrettslaget BUL.

– At jeg har en 50-prosentstilling gjør at jeg ikke behøver å reise hele tiden. Men når det gjelder oppfølgingen av utøverne i Oslo, kunne jeg gjerne gjort det hver dag. Det synes jeg er artig, sier hun.

Read Entire Article