Casper Ruud spilte inn nesten 40 millioner i 2025
Tennisstjernen Casper Ruud dro inn over 39 millioner i premiepenger denne sesongen. Den spanske verdenseneren Carlos Alcaraz troner øverst på tennisens toppliste.
En oversikt fra ATP-touren viser at Ruud innkasserte 3,97 millioner dollar (39,8 millioner kroner) i rene premiepenger i 2025. Det er en nedgang fra 55 millioner året før.
Ruud er plassert på 10.-plass på årets pengeliste. Sesongens høydepunkt ble triumfen i Masters-turneringen i Madrid i mai.
Totalt har Snarøya-mannen spilt inn 268 millioner i premiepenger i løpet av karrieren. 26-åringen står oppført med 125 millioner i formue fra skattelistene for 2024.
Pengelisten toppes av Alcaraz som dro inn 213 millioner kroner i 2025, mens verdenstoer Jannik Sinner ligger på plassen bak med 191 millioner i premiepenger. Rivalene vant to Grand Slam-turneringer hver denne sesongen.
Den norske tenniskometen Nicolai Budkov Kjær har bykset flere hundre plasser på verdensrankingen denne sesongen og har innkassert drøyt 4,2 millioner i premiepenger. Det plasserer han på en 167.-plass på listen. (NTB)
United-manageren om Bruno Fernandes-skaden: – Tror ikke det vil ta mye tid
Manchester United-kaptein Bruno Fernandes har pådratt seg en muskelskade, men manager Ruben Amorim håper å ha portugiseren tilbake om ikke lenge.
Fernandes viste tegn til ubehag mot slutten av førsteomgang i Premier League-møtet med Aston Villa sist helg, men klarte å holde ut til pause. I hvilen ble han byttet ut og erstattet med Lisandro Martínez.
Etter kampen kom United-trener Ruben Amorim med en temmelig dyster spådom.
– Det kommer nok til å ta en stund, vi får se, sa han da.
På en pressekonferanse julaften bekreftet portugiseren skaden på ny og opplyste at Fernandes ikke er aktuell for spill mot Newcastle 2. juledag. Kobbie Mainoo er heller ikke klar til det oppgjøret.
Men:
– Jeg tror ikke det vil ta mye tid med noen av dem, men jeg tror Kobbie kommer tilbake raskere enn Bruno. Jeg vil ikke si noe mer. Jeg har en idé, selvfølgelig (om når de er tilbake), men la oss se, sa Amorim.
– Vi har andre spillere, og vi må kanskje se på andre måter å spille på. Jeg synes Jack Fletcher gjorde en veldig god jobb, og det er derfor vi må gi plass til spillere som Jack og de andre når vi har muligheter som denne, la han til. (NTB)
Norsk ishockeyprofil forlenget med svensk toppklubb
Den norske landslagsprofilen Thomas Berg-Paulsen er enig med hockeyklubben Malmö Redhawks om en kontraktsforlengelse ut 2028/29-sesongen.
Det bekrefter den svenske klubben julaften.
Berg-Paulsen ble hentet til Malmö foran 2023/24-sesongen. Nordmannen ble raskt en viktig brikke.
– Jeg er veldig stolt og takknemlig for å få være i Malmö i tre år til. Å være en del av denne klubben er inspirerende, og jeg gleder meg til å bli med på reisen videre og ta nye steg med våre fantastiske supportere, sier nordmannen.
26-åringen har blant annet en fortid i Stavanger Oilers. I løpet av tiden i Malmö har han blitt en viktig brikke på det norske landslaget, der han var kaptein i forrige VM. (NTB)


















English (US)