En til sykehus etter brann i større tømmerhytte i Oppdal

2 hours ago 4



En mann er fraktet til sykehus etter at det natt til tirsdag begynte å brenne i en større tømmerhytte i Oppdal. 15 personer er evakuert.

Publisert: 30.12.2025 06:16 | Oppdatert: 30.12.2025 06:43

– En person har brannskader. Han kjøres til St. Olavs hospital, sier operasjonsleder Stian Martinsen Aalberg i Trøndelag politidistrikt til NTB like etter klokken 5.

De evakuerte er på sin side tatt med til Oppdal sentrum og nærliggende bygg for alternative steder å bo.

Politiet meldte om brannen klokken 3.45. Da nødetatene kom til stedet var det overtenning i hovedhytta på hyttetunet. 110-sentralen Midt-Norge opplyste til NTB ved 4.30-tiden at det var store flammer og mye røyk.

– Det ligger mange bygninger rundt, og vi jobber aktivt med å hindre spredning, sa vaktleder Kåre Peder Norvik ved 110-sentralen.

Det er en større tømmerhytte som brenner og brannen er omfattende, ifølge 110-sentralen. De er ute med all mannskap fra Oppdal, samt at de har bistand fra Rennebu med tankbil. Det tok en halv time fra alarmen gikk til brannvesenet var fremme ved hytta.

I en oppdatering tirsdag morgen skriver politiet at det er utfordrende værforhold.

15 personer som var i hytta evakuerte seg selv. Ifølge Aalberg var det flere familier på stedet, blant dem flere barn.

Politiet opplyser også at det er krevende kjøreforhold på stedet. Blant annet skled en av de fire ambulansene som ble sendt til stedet av veien.

Read Entire Article