New York Times, AP og Newsmax blant avisene som sier nei.
Flere store amerikanske medier nekter å signere et dokument om Pentagons nye presseregler. Blant dem er New York Times, Associated Press og det konservative TV-nettverket Newsmax, melder AP News.
Washington Post, The Atlantic og Reuters har også offentlig sluttet seg til gruppen som ikke vil signere.
– Reuters er forpliktet til nøyaktige, upartiske og uavhengige nyheter, sier nyhetsbyrået i en uttalelse.
De nye reglene forbyr journalister å få tilgang til store deler av Pentagon uten følge. Forsvarsminister Pete Hegseth kan også trekke tilbake pressetilgang for reportere som spør noen i forsvarsdepartementet om informasjon han ikke har godkjent for offentliggjøring.
Journalister som ikke bekrefter at de forstår retningslinjene innen tirsdag, må levere inn sine Pentagon-kort og rydde arbeidsplassene sine dagen etter.
Mediene mener reglene truer med å straffe dem for rutinemessig nyhetsinnsamling som er beskyttet av det første grunnlovstillegget.
– Vi ber ikke om at de skal være enige i reglene, bare bekrefte at de forstår hva vår reglene er, sier Pentagon-talsmann Sean Parnell.
Journalister sier at å signere erklæringen innebærer å innrømme at rapportering av informasjon som ikke er godkjent av myndighetene skader nasjonal sikkerhet.