Fly fra Værnes måtte lande etter bråk i kabinen

3 hours ago 3



Et Wizz Air-fly som skulle fra Trondheim til Gdansk i Polen måtte torsdag lande på Oslo lufthavn etter det som skal ha vært en slåsskamp i kabinen.

Publisert: 18.09.2025 14:01 | Oppdatert: 18.09.2025 14:12

– Vi jobber med dette nå og kan bekrefte at flyet har landet på Gardermoen, sier operasjonsleder Pål Bjelland i Øst politidistrikt til Adresseavisen.

Han sier de har kontroll på én person.

– Det er rolig nå, sier han.

Wizz Air har ikke besvart henvendelser om hendelsen.

En passasjer på flyet, skriver i en epost til avisen at en mann skal ha blitt veldig aggressiv, ropt og kjeftet.

– Kabinpersonalet ble tilkalt for å prøve å roe ham ned. Etter hvert utviklet det seg til krangling over lengre tid, skriver passasjeren.

Videre skriver passasjeren at det skal ha oppstått et basketak mellom mannen og en passasjer som involverte seg.

– Kabinpersonalet måtte gripe inn og separere dem. Flyet landet på Gardermoen, og politiet hentet ut mannen.

Read Entire Article