Det mest etterlengtede spillet i verden må vente enda lenger.
Take Two-sjef Strauss Zelnick sa tidligere i år at selskapet «historisk sett har vært veldig gode på å nå datoene vi setter».
Men nå blir «Grand Theft Auto 6» utsatt for andre gang og kommer først 19. november 2026, melder CNBC.
Take Two Interactive, som eier spillutvikleren Rockstar Games, skal ha kunngjort forsinkelsen i sin kvartalsrapport, opplyser spillnettstedet Games Industry. Selskapet forklarer at teamet trenger «ekstra tid for å fullføre spillet med det høye nivået av finish spillere forventer og fortjener».
– Rockstar har vår fulle støtte selvfølgelig, og vi er sikre på at de vil levere en uovertruffen blockbuster-underholdningsopplevelse, heter det i rapporten, sitert av Games Industry.
Nyheten sendte Take Two-aksjen ned ti prosent på børsen.
GTA er blant verdens mest innbringende spillserier. Forrige spill i serien: Grand Theft Auto V, kom i 2013 og har solgt i over 200 millioner eksemplarer.
Tidligere torsdag ettermiddag var det omfattende demonstrasjoner utenfor utvikleren Rockstars kontorer i Edinburgh. Demonstranter anklagde studioet for å slå ned på fagforeninger etter at de sa opp 31 personer, skriver nyhetsbyrået AFP.
Har du tips?
Send oss informasjon, bilder eller video.

7 hours ago
2














English (US)