Hagen med strålende utgangspunkt i Oberhof
Ida Marie Hagen har satt seg i en glimrende posisjon for å ta sin sjette strake verdenscupseier i kombinert.
Den norske kombinertstjernen jublet etter sitt hopp på 97,5 meter i kompaktøvelsen i tyske Oberhof.
Det holdt til femteplass, og den langrennssterke utøveren går ut 22 sekunder bak ledende Alexa Brabec fra USA.
Ingrid Låte ble nummer to i hopprennet, og går ut seks sekunder bak Brabec.
Marte Leinan Lund, Mille Marie Hagen og Hanna Midtsundstad går ut henholdsvis 1.05, 1.15 og 1.20 minutt bak Brabec.
Langrennet over fem kilometer begynner klokken 11.45.
Prevc til topps i Japan – Lindvik beste norske på 10.-plass
Slovenske Domen Prevc, som har vært meget god denne sesongen, var også suveren i storbakkerennet i Sapporo.
Prevc hoppet seg opp fra andre- til førsteplass i finaleomgangen med konkurransens lengste hopp på 141 meter. Seieren ble til slutt av det suverene slaget, 22,1 poeng foran andremann.
De japanske hopperne Ryoyu Kobayashi og Ren Nikaido skulle nok gjerne ha stukket av med seieren på hjemmebane, men måtte nøye seg med henholdsvis andre- og tredjeplass i lørdagens renn.
Østerrikske Jan Hörl ledet etter førsteomgangen, men endte på fjerdeplass.
Beste norske hopper ble Marius Lindvik på en 10.-plass, 44,8 poeng bak Prevc.
Han ble tett fulgt av Kristoffer Eriksen Sundal på 11.-plass, Johann André Forfang på delt 12.-plass (sammen med Jonas Schuster) og Halvor Egner Granerud på 14. plass. Benjamin Østvold endte på en 24. plass.
Jumboplass på PGA-touren for Kristoffer Reitan
Kristoffer Reitan fikk ingen god start på sin første sesong som PGA-spiller. På Hawaii endte nordmannen helt nederst på resultatlisten.
27-åringen endte turneringen 15 slag over par etter to runder.
Det var 14 slag bak cuten, og 24 slag bak de fem som deler ledelsen.
Allerede etter den første dagen i Honolulu lå Reitan helt i bunnsjiktet. Den andre runden ble enda tyngre med fem bogeyer på de seks første hullene. Et lite lyspunkt med en birdie på hull nummer ni ble kortvarig da det neste hullet endte med en trippelbogey.
Det ble ytterligere fire bogeyer og en birdie på de siste åtte, og den norske golferen avsluttet runden 10 slag over par – til sammen 15 slag over par etter to runder. (NTB)











English (US)